Iškeisti miestą į mišką kviečia Žemaitija – kraštas, kuriame susipina miškai, ežerai ir pelkės

281989-iskeisti-miesta-i-miska-kviecia-zemaitija-krastas-kuriame-susipina-miskai-ezerai-ir-pelkes.jpg


Žemaitijos regionas ypatingas savo autentiška kultūra, istorija bei kraštovaizdžiu.

Čia, tarp medžių šešėlių ir paukščių melodijų, slepiasi ne tik miškų grožis, bet ir įspūdingi kultūriniai objektai, piliakalniai, ežerai, pelkės, miškuose išsiraizgę pažintiniai, pėsčiųjų ir dviračių takai, o stabtelėti poilsiui kviečia stovyklavietės, poilsiavietės ir kitos atokvėpio vietos.

Miškininkai kviečia visus keliaujančius į pajūrį ar bėgančius nuo miesto šurmulio, atrasti unikalius, miškininkų prižiūrimus ir puoselėjamus Žemaitijos lankytinus objektus.

Valstybinių miškų urėdijos (VDU) Mažeikių regioniniame padalinyje miškininkai rekomenduoja apsilankyti Žalgirio poilsiavietę. Ji įrengta šalia Plinkšių gyvenvietės, Plinkšių biosferos poligono teritorijoje.

Čia gyvena retieji paukščiai: gulbės giesmininkės, vapsvaėdžiai, mažieji ereliai rėksniai ir dar daugelis kitų. Miškai, supantys poilsiavietę, priskirti II miškų grupę ir patenka į Plinkšiųvaizdžio draustinį, todėl poilsiaujant šioje vietovėje mėgausitės išskirtiniai gamtos dovanojami vaizdais ir paukščių balsais.

Akmenės r. sav. pačiame miško centre, stūkso Luokavos piliakalnis. Jis lankytojus pasitinka kviesdamas užlipti takais į viršų ir pasidžiaugti gražiu aplink besidriekiančiu pušynu. Prie piliakalnio rasite ir suoliukus bei pavėsinę ramiam poilsiui miške.

Keliaudami Telšiuose, užsukite į VDU Telšių regioninio padalinio Ubiškių girininkijos „Žvėrinčių“. Jame galite praleisti ištisą dieną dairydamiesi į danielius, muflonus, elnius, stumbrus, lūšis ir čia gyvenančius didžiuosius apuokus, taip pat susipažinę su tarpane ir žemaituke.

Gyvūnai „Žvėrinčiuje“ gyvena natūralioje aplinkoje – didžiuliai aptvarai išsidėstę net 70 hektarų plote. Karštą dieną žvėrys ieško pavėsio, s tankmėje, tačiau kaip čia vasaros išskirtinę gali pamatyti, gyvūnai elgiasi gyvendami natūraliomis gamtos sąlygomis.

Norintiems naudoti šį objektą primename, kad „Žvėrinčius“ dirba nuo trečiadienio iki sekmadienio 10.00-17.00 val., o pirmadieniais, antradieniais, gruodžio 24, 25 d., sausio 1 d., Šv. Velykų 1-ąją dieną – nedirba.

Aplankius „Žvėrinčių“, tęsti pažintį su Žemaitijos gamta bei rasti ežeringąją jos pusę galima aplankius Germanto kraštovaizdžio draustinio pažintinių takų kompleksą.

Čia pėsčiųjų ir dviračių takai, vingiuodami pro miškus, jungia Germanto bei Ilgio ežerus – bendras takų atstumas siekia maždaug 12 km. Šalia Germanto ežero galima keliauti netgi basomis – čia įrengtas ir bazakojų takas.

Nesvarbu, kokiu būdu keliausite šiuo pažintinių takų kompleksu, jūsų laukia pažintis su įstabia Germanto kraštovaizdžio draustinio gamta.

Užsukusiems į Kuršėnus, VDU Kuršėnų regioninio padalinio miškininkai rekomenduoja apsilankyti šalia Agailių bažnytėlėsesančią, miškininkų įrengtą, poilsiavietę.

Poilsiavietė įrengta piligrimų pamėgtoje vietoje prie bažnytėlės, šventojo šaltinio ir baudžiauninkų kapinaičių, žinomų nuo 1863 m. sukilimo laikų. Pamaldos bažnytėlėje vyksta du kartus per metus – per Šeštinės ir pirmojo rugsėjo sekmadienį.

Aplankę poilsiavietę prie bažnytėlės, nukeliaukite pasigrožėti Gulbinų girininkijos Daugėlių miško parku su Valstybės saugomais įspūdingais Daugėlių ąžuolais. Šioje vietoje vyksta Dainų, teritorija didelė, todėl galite pasivaikščioti, pasigėrėti ąžuolais bei prisėsti atsikvėpti.

Jeigu keliausite pro Raseinius, nepraleiskite VMU Raseinių regioninio padalinioJūkainių pažintinio tako. Miškininkai šį taką atnaujino 2020-2021 metais.

Take rasite ir poilsiavietę su gausia rekreacine įranga prie nedidelio tvenkinio. Šiuos objektus lengvai rasite Viduklėje pasukę į Šienlaukio gatvę ir ja pavažiavę ar paėjėję į šiaurės rytus iki Jūkainių miško.

Keliaujantiems su šeima, puikiai tiks Gauštvinio stovyklavietė, visus prie Gauštvinio ežero. Tai didelė stovyklavietė miško apsuptyje. Stovyklavietėje gausu rekreacinės įrangos, pavėsinių, kurios pastatytos atokiau viena nuo kitos, yra vaikų žaidimų aikštelė, galima patogiai pastatyti automobilius, todėl ši vieta tinka ramiam poilsiui su šeimos nariais ar draugų kompanija.

Norintiems laiką praleisti aktyviai – pasportuoti ar pasivažinėti dviračiais – miškininkai siūlo patogiai Tauragėje. Čia miško keliukai eina net kelio VDU Tauragės regioninio padalinio ir Oko miško dviračių trasos, kurio bendras ilgis siekia 15,6 km. Taip pat trasose įrengtos vietos, galite stabtelėti pailsėti ar pasitreniruoti.

Pasivaikščiojimui miškininkai kviečia į Šilinės pažintinį taką, prasideda prie pat Šilinės girininkijos. Ten esanti jauki poilsiavietė vadinama Miškininko pastogė.

Visas natūralaus grunto tako ilgis siekia 12,4 km, o kryptys, reikia žygiuoti, sužymėti ant medžių. Eidami taku išvysite aukštapelkę, kuria prasideda Meižio upelis ir pasieksite Meižio tvenkinio poilsiavietę, Juodežerio prieglobstį ir ratu grįšite atgal į Miškininko pastogę.

Jeigu po aktyviai praleisto laiko jums patiko apsilankymas Tauragėje, likite stovyklauti! Tą padaryti galite Lakštingalų slėnyje – itin erdvioje, 2,9ha sklypo užimančioje stovyklavietėje ant Akmenos upės kranto.

Lakštingalų slėnis – puiki vieta stovyklavimui su automobilių stovėjimo aikštele, pavėsinėmis, suolais, laužavietėmis, higienos erdvėmis, tvenkiniais ir žaidimų aikštele.

Lankomiausiomis ir gražiausiomis VDU Jurbarko regioninio padalinio miškininkai įvardija Padvario ir Naumalūnio poilsiavietes. Padvario poilsiavietė viso Pašvenčio girininkijoje, buvusio Padvario dvaro teritorijoje.

Šioje erdvėje poilsiavietėje itin mėgstama tiek vietiniai gyventojai, tiek miesto svečiai. Čia girininkijos lankytojams įrengta pavėsinė, laužavietė, suoliukai, taip pat ši vieta puikiai tinka maudynėms.

Važiuojant kiek toliau link Šilutės, miškininkai kviečia link ir Naumalūnio poilsiavietę. Šioje vietoje iki 1945 metų yra buvęs didelis vandens malūnas prie gražios užtvankos su didele malūnininko sodyba. Dabar čia įrengta poilsiavietė, kurią tikrai jaukiai verta.

Tyrinėdami Žemaitijos gamtą atsidūrėte VDU Šilutės regioniniame padalinyje? Būtinai aplankykite egzotišku vardu pavadintą Beždžionių pliažą. Poilsiavietė įrengta pamiškėje prie Šyšos.

Gausiai lankomame pliaže įrengta sporto beveik 800 m trasa su įvairiais, iš medienos pagamintais treniruokliais ir skulptūromis, smėlio aikštelė tinklinio mėgėjams, laužavietės, Šyšos paplūdimys, pastatytos pavėsinės, persirengimo kabina.

Lankydamiesi Kintuose, negalite praleisti unikalaus Šilutės krašto gamtos kūrinio. Tai – didžioji Kintų tuja. Iki jos, per mišką, iš Kintų miestelio veda 600 metrų ilgio Kintų girininkijos takas.

Ši tuja yra didžiausia Lietuvoje ir manoma, antra pagal dydį Europoje. Jos aukštis šiuo metu siekia apie 19 metrų. Tikslių duomenų, kas ir kada pasodino Kintuose šią įspūdingą vaizdą, nėra, bet visus lankytojus domina šios galiūnės amžius.

Miškininkų nuomone, tuja buvo pasodinta pastačius girininkijos pastatą, kuriam dabar yra apie 117 metų.

Atvykę į pajūrį rasite klausimą VMU Kretingos regioninio padalinio miškininkų įrengtų poilsiaviečių bei stovyklaviečių, patogu pailsėti, iškylauti ar apsistoti nakvynei visai šalia jūros.

artimiau susipažinti su šio krašto senųjų miškų turtais, pakeliaukite Tyrų pasivaikščiojimo taku, kuris driekiasi sename Tyrų miške. Eidami šiuo taku pamatysite tris ekosistemas – mišką, aukštapelkę ir užmirkusias pamario pievas, kurių peri retų rūšių paukščiai.

Take sužinosite, kodėl šernai mėgsta pasivartyti skruzdėlyne, kodėl pušys pelkėje užauga žemesnes, kas kartu su barzdotais kaukais gyvena medžių kelmuose ir kitus įdomius faktus.

Takas nėra žiedinis, tad pamario pievose pasiekę jo pabaigą – apžvalgos bokštelį, kur atsiveria Kuršių marių ir Kuršių nerijos vaizdai, taku atsitraukti atgal.

Nusprendusiems keliauti šiuo natūraliu miško taku, miškininkai primena – būtinai pasirūpinkite tinkama avalyne, apranga ir nepamirškite turėti gertuvės atsigaivinimui, kadangi šis takas yra skirtas ekstremalių pojūčių mėgėjams.

Šias ir kitas, visuose 25-iuose VDU regioniniuose padaliniuose įrengtas poilsiavietes, stovyklavietes, pažintinius takus ir kitus miško rekreacinius objektus galite rasti visuomenei parengtame žemėlapyje, esančiame VMU internetinėje svetainėje: www.vmu.lt/visuomenei. Iškeisk miestą į mišką! Atrask ir pažink daugiau nei 1000 rekreacinių objektų visoje Lietuvoje!

• Valstybinių miškų urėdijos informacija



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -