Apple 16 colių MacBook Pro (M4 Pro) apžvalga: galingas darbalaukio pakaitalas
Pirmadienį „Bloomberg“ pranešė apie „Apple“ planus visiškai atnaujinti savo nešiojamųjų kompiuterių liniją. Tai yra būtent toks gandas, kurio nenorite paskleisti per savaitę nuo naujojo MacBook Pro paskelbimo iki pristatymo. Gilesnis nardymas atskleidžia, kad planuojamas pertvarkymas įvyks tam tikru momentu 2026 m.
Tai vis dar yra gandas / išankstinė ataskaita, o tai reiškia, kad tai gali neįvykti per tą laikotarpį – jei iš tikrųjų tai įvyks. Per 1,5 metų daug kas gali pasikeisti, ypač šiame plataus vartojimo elektronikos pasaulyje. Tačiau ne viskas pasikeitė nuo tada, kai praėjusiais metais šį kartą buvo išleistas aukščiausios kokybės „Apple“ nešiojamas kompiuteris.
Tiesą sakant, „MacBook Pro“ leidimai dabar yra daugiau ar mažiau kaip laikrodis. Tai kasmetinis ritualas, pagrįstas naujo mikroschemų rinkinio atsiradimu, kitaip nei iPhone išleidimo tvarkaraštyje. Nėra jokios garantijos, kad „Apple“ tęs dabartinį M serijos lustų išleidimo ritmą, tačiau panašu, kad iki šiol įmonei tai gerai veikia.
Kaip teigiama ataskaitoje, „Apple“ patirs savo darbą, jei planuoja pristatyti „iPhone“ ir „MacBook“, kurie yra „ploniausi ir lengviausi savo kategorijose visoje technologijų pramonėje“. M serija atnešė labai reikalingą šūvį į ranką, todėl pastarosios kelios kartos „MacBook“ tapo ne tik galingiausiu, bet ir geriausiu, kurį bendrovė pateikė.
„Apple Silicon“ teikiamas efektyvumas yra naujojo „Mac Mini“ esmė, leidžianti įmonei žymiai sumažinti darbalaukio dydį. Klausimas ne tas, ar dėl M serijos linija tiesiog sumažės; tai atrodo akivaizdu. Tačiau mažiau aišku, ar reikės aukų.
Viena vertus, dėl „Pro“ linijos apdorojimo galios iki šiol „Apple“ turėjo įtraukti ventiliatorių – ko dabar „Air“ nėra. Kita vertus, akumuliatoriaus veikimo laikas dabar yra išskirtinė savybė. Esu pakankamai senas, kad prisiminčiau, kai rengdamas įvykį tiesioginiame tinklaraštyje turėjau vežtis išorinę bateriją. Šiomis dienomis man net nereikia galvoti apie „MacBook Air“ prijungimą prie visos šalies – tai puiku, nes „Delta“ sėdynių atlošo maitinimo lizdai yra ir visada buvo katastrofa.
„Apple“ įvertina naujus „Pros“ 24 valandas su įkrovimu. Jei „Apple“ nori paaukoti visą dieną baterijos veikimo laiką prie nešiojamojo kompiuterio ploninimo altoriaus, jie turės ištraukti jį iš mano šaltų, negyvų rankų.
Klausimas, ar pirkti dabar, ar laukti kito atnaujinimo, amžinai kils perkant didelius plataus vartojimo elektronikos gaminius; tai tik metinio išleidimo ciklo pobūdis. Be to, ankstyvas gandas apie esminį atnaujinimą, kuris bus pasiektas 2026 m., neturėtų labai pajudinti tų, kurie svarsto, ar nuspausti gaiduką šiandien. Šį kartą kitais metais gali būti kitokia istorija.
„MacBook Pro“ prieš „Air“.
Šiuo metu pirkimo patarimai iš esmės nepasikeitė, palyginti su kelerius pastaruosius metus. Jei numatėte „MacBook Pro“ biudžetą, pats laikas jį įsigyti. Atnaujinti M4 lustai, palyginti su praėjusiais metais, pagerina našumą, nes linija toliau vystosi ir tobulėja.
„MacBook Air“ ir toliau yra geriausias pasirinkimas daugumai vartotojų. Jis yra pigesnis, lengvesnis, o našumo skirtumai yra nereikšmingi atliekant daugumą neprofesionalių užduočių. „Air“ bazinė RAM buvo padidinta iki 16 GB, tačiau linija lieka nepaliesta.
Jie vis dar naudoja M3 lustą, ir mažai tikėtina, kad šiais metais tai pasikeis. Jei „Apple Intelligence“ yra svarbiausias dalykas priimant sprendimus dėl pirkimo, žinokite, kad naujos funkcijos bus suderinamos su bet kuriuo M serijos „Mac“, kuris dabar apima ketverių metų nešiojamuosius kompiuterius.
Yra priežastis, dėl kurios tiek daug spaudos medžiagos apie „Pro“ apima tokius dalykus kaip 3D animacija, muzikos kūrimas ir daug išteklių reikalaujantys STEM užsiėmimai. Tam tikru momentu patobulintas aukščiausios klasės našumas daugeliui vartotojų neturi jokios įtakos. Žinoma, tai nereiškia, kad tokie atnaujinimai nėra sveikintini. Pavyzdžiui, tiems, kurie dirba vaizdo įrašų montažo ar mokslo srityse, tokie laimėjimai gali žymiai sutrumpinti laiką, reikalingą tokioms užduotims atlikti.
„Apple“ svetainė teigia, kad „niekada nebuvo geresnio laiko atnaujinti“. Galbūt tai tiesa ta prasme, kad šie įrenginiai nuolat tobulinami. Tačiau tai mažiau, vertinant, kaip dramatiškai pasikeitė linija iš kartos į kartą. Žvelgiant iš šios perspektyvos, perėjimas nuo „Intel“ prie M1 buvo daug reikšmingesnis.
Taip pat tiesa, kad nešiojamųjų kompiuterių atnaujinimo ciklai paprastai yra ilgesni nei išmaniųjų telefonų – atitinkamai penkeri ir treji metai. Akivaizdu, kad Apple, kaip ir bet kuriai kitai aparatinės įrangos įmonei, patiktų, jei atnaujintumėte dažniau, tačiau esate geras žmogus, kuris rūpinasi elektroninėmis atliekomis ir nedirba iš pinigų.
M4 laimėjo
Pagal numatytuosius nustatymus „Apple“ lygina naujojo M4 našumą su paskutinės kartos „Mac Intel“ procesorių, išleistų 2019 m., su išskleidžiamuoju meniu, kuriame taip pat yra M1 modelių. Tai pakankamai teisinga, atsižvelgiant į standartinę nešiojamojo kompiuterio eksploatavimo trukmę – iš tikrųjų tai gali būti pernelyg optimistiška iš „Apple“ pusės.
Bendrovė teigia, kad naujoji M4 linija yra iki 9,8 karto greitesnė nei „Intel“ modeliai ir iki 3,5 karto greitesnė nei „M1 Pro“ ir „M1 Max“. Savo tikslams „Apple“ naudojo M4 lustą su 10 branduolių CPU, 10 branduolių GPU ir 32 GB RAM. Bandymas apėmė „Adobe Premier 2024“ scenos redagavimo aptikimo funkciją 3,5 minutės trukmės klipe. Jūsų rezultatai beveik neabejotinai skirsis, atsižvelgiant į aparatinės įrangos konfigūraciją, sistemos nustatymus ir pateiktą užduotį.
Modelis, kurį Apple atsiuntė TechCrunch peržiūrėti, yra 16 colių M4 Pro su 14 branduolių CPU, 20 branduolių GPU, 48 GB RAM ir 2 TB atminties. Sukonfigūruotas nešiojamasis kompiuteris kainuoja 3 649 USD. Tai 1150 USD daugiau nei bazinis 16 colių M4 Pro modelis ir visais 2050 USD daugiau nei bazinis 14 colių M4 MacBook Pro. Nepaisant to, peržiūros modelis yra pakuotės viduryje, atsižvelgiant į kainą. Jei tikrai norite padaryti viską, 16 colių Pro su nano tekstūros ekranu, M4 Max su 16 branduolių CPU ir 40 branduolių GPU, 128 GB atminties ir 8 TB jums kainuos 7 379 USD.
Kai kuriuos dalykus reikia turėti omenyje, kai nustatote savo sistemą. Pirma, 14 colių MacBook Pro galima įsigyti su M4, M4 Pro ir M4 Max. 16 colių yra tik M4 Pro ir M4 Max skonių. Šiuo metu tai yra vieninteliai „MacBook“ su M4 lustais. „iPad Pro“ buvo pirmasis modelis su procesoriumi, o „MacBook Air“ ne – ir greičiausiai valios ne – gaukite atnaujinimą 2024 m.
Čia galite rasti visą M4 modelių skirtumų aprašymą. Ilgas ir trumpas yra galimų procesoriaus ir GPU branduolių skaičius (į DI orientuotas Neural Engine yra 16 branduolių visuose režimuose) ir atminties pralaidumo greitis. Atminties pralaidumas yra daugiau ar mažiau toks, kaip skamba: greitis, kuriuo procesorius gali nuskaityti arba įrašyti duomenis į atmintį. Diapazonas čia yra nuo 120 GB/s iki 410 GB/s.
Kitas svarbus skirtumas tarp lustų yra jų „Thunderbolt“ palaikymas. M4 palaiko Thunderbolt 4, kurio greitis yra iki 40 GB/s. „M4 Pro“ ir „Max“ yra pirmieji „Apple“ lustai, palaikantys „Thunderbolt 5“ iki trijų kartų didesniu greičiu. Daugumai tai prilygs apsaugai ateityje. Paprastas faktas yra tas, kad jei nežinote, kokios „Thunderbolt“ kartos palaiko jūsų laidai ir priedai, tai beveik neabejotinai ne 5.
Visi trys lustai yra daugiau nei pajėgūs viskam, ką dauguma mūsų kasdien įmeta į savo sistemas. Be patobulinto žaidimams skirtos grafikos apdorojimo, daugumai vartotojų sunku rekomenduoti padidinti kainas, susijusias su Pro ir Max modeliais. Tiesą sakant, daugumai iš mūsų taip pat sunku rekomenduoti „MacBook Pro“, o ne „Air“. Net ir neatnaujinus į M4, daugumai „Air“ išlieka geriausiu „MacBook“.
Vienintelis atnaujinimo variantas, kurį aš nustebęs, kad daugiau žmonių nepaminėtų, yra nano tekstūros ekrano pridėjimas pirmą kartą „MacBook“. Apple pažymi,
Naujajame „MacBook Pro“ pristatoma visiškai nauja nano tekstūros ekrano parinktis, kuri žymiai sumažina akinimą ir blaškymąsi nuo atspindžių. Esant ryškiam apšvietimui, naujasis „MacBook Pro“ dabar gali rodyti SDR turinį iki 1 000 nitų ir vis tiek rodyti HDR turinį iki 1 600 nitų didžiausio ryškumo. Visi kartu tai yra žaidimus keičianti patirtis naudotojams, dirbantiems lauke.
Paprasčiau tariant: jei perkate naują „Pro“ ir planuojate kada nors išeiti į lauką, išleiskite papildomus 150 USD. Šiuo metu mano darbalaukyje yra du studijiniai ekranai. Vienas yra nano tekstūros, kitas – ne. Tai daro didžiulį skirtumą net patalpose. Tiesą sakant, vienu metu aš perstačiau du ekranus taip, kad būtų sumažintas akinimas iš vieno kambario lango.
Blizgūs ekranai „Mac“ kompiuteriuose yra vienas iš tų dalykų, dėl kurių skundėmės prieš daugelį metų, tačiau tam tikru momentu daugelį iš mūsų nualino „Apple“ atsisakymas pasiūlyti alternatyvą bėgant metams. Šios idėjos atsisakiau prieš metus. Dabar, kai jis pasiekiamas, planuoju jį įsigyti bet kokiam „MacBook“, kurį įsigysiu. Darbas lauke porą kartų per savaitę yra puikus būdas nutraukti biuro darbo monotoniją.
MacBook bakas
Gali būti, kad nuo kovo mėnesio peržiūros nešiojuosi 15 colių „Air“, tačiau 16 colių „Pro“ yra beprotiškas bakas. 4,7 svaro, jis yra 1,3 svaro sunkesnis nei 14 colių „Pro“ ir 1,4 svaro sunkesnis nei 15 colių „Air“. Natūralu, kad bendras plotas yra didesnis dėl ekrano dydžių skirtumo, tačiau 16 colių taip pat yra žymiai storesnis – 0,66 colio, 0,05 colio storesnis nei 14 colių „Pro“ ir 0,21 colio storesnis nei 15 colių „Air“ .
Pastaroji dalis nemaža dalimi yra dėl to, kad „Air“ šiek tiek ironiškai trūksta aušinimo ventiliatoriaus. Dėl šios priežasties „Air“ sumažins našumą. Kai kurie žmonės gali paleisti ventiliatorių žaisdami. Priešingu atveju daugumai vartotojų tai neturės didelio skirtumo.
Galiausiai 16 colių „Pro“ dvasiškai atitinka tai, kas kažkada buvo vadinama „darbalaukio pakeitimu“. Jei dažnai dirbate ne biure, sunku vaikščioti. Vis dėlto, jei ieškote kažko su beveik darbalaukio specifikacijomis ir šiek tiek lankstumo, „Pro“ yra arčiau tos mielos vietos.
Prievadai ir toliau yra skirtumas tarp pakopų. „Pro“ turi tris „Thunderbolt“ / USB-C prievadus, HDMI prievadą ir SD lizdą, o „Air“ turi tik porą USB-C. Daugiau prievadų paprastai yra geriau, ir puiku matyti, kad „Apple“ ir toliau į nešiojamą kompiuterį įtraukia SD skaitytuvą.
Tiek M4, tiek M4 Pro lustai palaiko du išorinius ekranus su iki 6K esant 60Hz arba vieną 8K esant 60Hz arba vieną 4K esant 240Hz. Atnaujinus į M4 Max, palaikoma iki trijų 6K 60 Hz ekranų arba vieno 6K 60 Hz dažnio ir vieno 4K 240 Hz dažnio.
Atnaujinimo laikas?
Kasmetinis „MacBook“ atnaujinimo ciklas reiškia, kad tarp šių metų ir praėjusio modelio dienos šviesos beveik nėra. Nėra jokios priežasties turėti FOMO, jei turite kurį nors iš M serijos modelių. Per pastaruosius ketverius metus išleisti modeliai buvo vieni geriausių nešiojamų kompiuterių, kuriuos kada nors išleido „Apple“, dėl pirmosios šalies silicio, gaminio dizaino ir tiesiog bendro atsakymo į vartotojų prašymus ir skundus.
Neaišku, ką gali turėti 2026 m. eilutės atnaujinimas, tačiau dabartinis „M3 Air“ vis dar yra geriausias „MacBook“ daugeliui. Tačiau jei pinigai ir nugaros skausmai nėra objektas, M4 serija arba profesionalai yra žvėris.