Hugging Face generalinis direktorius nerimauja dėl Kinijos atvirojo kodo AI modelių
Kinijos atvirojo kodo dirbtinio intelekto modeliai pastaruoju metu skelbia naujienas dėl savo didelio efektyvumo atliekant įvairias AI užduotis, tokias kaip kodavimas ir „protavimas“.
Tačiau jie taip pat sulaukė kritikos, įskaitant „OpenAI“ darbuotojų, dėl Kinijos vyriausybei jautrių temų, tokių kaip Tiananmenio aikštės žudynės, cenzūravimo.
„Hugging Face“ generalinis direktorius Clementas Delangue'as sako, kad turi panašių rūpesčių. Neseniai paskelbtame podcast'e (prancūzų kalba) jis perspėjo apie nenumatytas pasekmes, kylančias, kai Vakarų įmonės kuria gerai veikiančią atvirojo kodo Kinijos AI.
„Jei sukursite pokalbių robotą ir užduosite jam klausimą apie Tiananmenį, jis jums neatsakys taip pat, kaip jei tai būtų sistema, sukurta Prancūzijoje ar JAV. Delangue perspėjo.
Delangue pažymėjo, kad jei tokia šalis kaip Kinija „taps pati stipriausia dirbtinio intelekto srityje, ji galės skleisti tam tikrus kultūrinius aspektus, kurių galbūt Vakarų pasaulis nenorėtų matyti plintančio“.
Generalinis direktorius anksčiau pareiškė, kad Kinijos dirbtinis intelektas greitai vejasi Vakarų AI dėl atvirojo kodo judėjimo.
Delangue'as podcast'e perspėjo, kad didelė geriausių atvirojo kodo modelių koncentracija iš Kinijos yra „gana nauja plėtra ir, tiesą sakant, aš dėl to šiek tiek nerimauju“, – sakė jis. „Svarbu, kad dirbtinis intelektas būtų paskirstytas tarp visų šalių – kad nebūtų vienos ar dviejų šalių, kurios būtų daug stipresnės už kitas.
Hugging Face yra didžiausia pasaulyje DI modelių platforma ir populiari vieta, kur Kinijos dirbtinio intelekto įmonės gali pristatyti savo naujausius LLM. Tiesą sakant, Hugging Face CTO šią savaitę paskelbė, kad numatytasis HuggingChat modelis yra Qwen2.5-72B-Instruct, kurį sukūrė Kinijos elektroninės prekybos milžinė Alibaba.
Atrodo, kad šis konkretus modelis necenzūruoja klausimų apie Tiananmenio aikštės žudynes ar kitus klausimus, kuriuos paprastai cenzūruoja Kinijos vyriausybė.
Tačiau „HuggingChat“, QwQ-32B, kitoks nei „Alibaba“ Qwen šeimos modelis, aiškiai veikia, kai TC paklausė:
„TechCrunch“ anksčiau pranešė, kad „DeepSeek“, kitas kinų modelis, kuris AI bendruomenėje išplito dėl savo argumentavimo galimybių, taip pat plačiai cenzūruoja temas, kurias Kinijos vyriausybė laiko jautriomis.
Kinijos dirbtinio intelekto įmonės atsidūrė sunkioje padėtyje, nes Kinijos vyriausybė verčia jų modelius „įkūnyti pagrindines socialistines vertybes“ ir laikytis jau plačiai paplitusios cenzūros sistemos.
Hugging Face atstovas spaudai atsisakė tolesnių komentarų, tačiau atkreipė dėmesį, kad Delangue neseniai prognozavo, kad Kinija pradės vadovauti pasaulinėms AI lenktynėms 2025 m.