Karo draskomame Sudane perkeltas startuolių inkubatorius grįžta prie naujovių kuro


Verslui reikia stabilumo, kad klestėtų. Deja, bet kam Sudane stabilumą pasiekti per pastaruosius pusantrų metų buvo sunku, nes šalis drebėjo vykstant pilietiniam karui. Daugiau nei 20 000 žmonių žuvo, o apie 7,7 mln. žmonių buvo perkelti tiesiog šalies viduje; milijonai žmonių turėjo bėgti per tarptautines sienas kaip pabėgėliai.

Tačiau saugumo kišenių vis dar galima rasti. O santykinai saugesnėse Port Sudano ir Kasala provincijose rytinėje šalies dalyje vienas startuolių inkubatorius atnaujino veiklą po šešių mėnesių priverstinės pertraukos, kai pernai balandį šalyje kilo karas.

„Šeštadienį, kai prasidėjo karas, mūsų biure buvo darbuotojai, o po trijų dienų RSF milicija pasibeldė į duris ir pasakė: „Jūs turite išeiti, o jei neišeis, būti kulkomis ore“, – „TechCrunch“ sakė „Savannah Innovation Labs“ įkūrėjas Yousifas Yahya.

Netrukus po įspėjimo konfliktas sustiprėjo, o vis stiprėjant ir dažnėjant šūviams, buvo atjungtos pagrindinės komunalinės paslaugos, tokios kaip vanduo ir elektra. Yahya, jo šeima ir daugelis kitų, bėgančių į kaimyninį Egiptą, 12 valandų kelionė apie 550 mylių tapo būtina išgyvenimui.

Statyba karo metu

Prieglobstis niekada nėra puikus, tačiau Yahya atokvėpis ir saugumas leido jam tęsti planus įkurti ir valdyti startuolių inkubatorių Sudane. Veikdama iš Kairo – Egipto sostinės ir vieno didžiausių verslo centrų Afrikoje – Savannah sugebėjo pradėti veiklą rytiniame Sudano regione, kuris buvo palyginti saugesnis.

Yousif Yahya yra Savannah Innovation Labs įkūrėjas. 2018 m. jis įkūrė inkubatorių, siekdamas paskatinti naujoves Sudane.
Vaizdo kreditai: Yousif Yahya

Pirmoji Savannah „We-Rise“ stovykla, finansuojama Europos Sąjungos ir Italijos vystomojo bendradarbiavimo agentūros, buvo skirta verslumui skatinti. Į programą buvo įtraukti verslininkai, kurie kuria įmonę ar net tik sumanė, ir suteikė jiems starto lauką – per metus dalyvavo per 300 įmonių. 100 „Bootcamp“ konkurso finalininkų turėtų gauti dotaciją nuo 2500 eurų (2783 USD) iki 7500 eurų (8313 USD).

Prieš karą programa buvo skirta finalininkams finansuoti akcinį kapitalą, tačiau Yahya paaiškino, kad dotacijų finansavimas palengvino programos vykdymą.

„Pagrindinė idėja buvo ta, kad turėtume tęsti darbą“, – sakė jis. „Viena, nes šalyje vis dar yra jaunų žmonių, kurie nori eiti į priekį, kurti verslą, mokytis ir pan. Jie neturi galimybių išvykti iš šalies. Antra, jei ir karas baigsis, mes nenorime grįžti į nulį (ir pradėti) aiškinti žmonėms, kas yra terminų lentelės, kas yra nuosavas kapitalas ir kaip turėtų atrodyti įmonės steigimas.

„Karas yra chaotiškas. Karas bjaurus. Tačiau tuo pat metu dabar turime švarų lapą“, – pridūrė jis.

Siekdamas talento

Savannah dabar pasiekė už Sudano sienų, kad sukurtų tinklus kaimyninėje Ugandoje, Kenijoje ir Egipte, siekiant suburti išsklaidytus Sudano startuolių bendruomenės narius. Tikslas yra atnaujinti Yahya 2018 m. ketinimų kūrimą: sukurti talentų fondą, kuris paskatintų šalies technologijų transformaciją.

Savannah buvo sugalvota, kai Yahya studijavo tarptautinius santykius Ursinus koledže Pensilvanijoje. Po to, kai jis įsteigė jį Sudane, inkubatorius pradėjo padėti universiteto studentams įgyti patirties dirbant su technologijų įmonėmis, kad jie galėtų pajusti, kaip veikia startuoliai.

Yahya teigia, kad talentas yra prieš investicijas, reikalingas nacionalinei pertvarkai.

Valdymo konkursas tarp Sudano ginkluotųjų pajėgų (SAF) ir sukarintų greitosios paramos pajėgų (RSF) tęsiasi iki šiol, todėl tokie verslo centrai kaip Sudano sostinė Chartumas tapo neprieinami.
Vaizdo kreditai: Yousif Yahya

„Visa idėja yra ta, kad jūs sukuriate talentų telkinį, kurio reikia… kad eitumėte į priekį ir įkurtumėte savo įmones. Niekada nesakau žmonėms, kad tai vienos nakties sėkmės istorija ar kažkas panašaus. Tačiau dabar sėjamas sėklas reikės šiek tiek laiko pamatyti“, – sakė jis.

Šiandien Savannah leido tūkstančiams žmonių patekti į Sudano startuolių ekosistemą. Tai taip pat paskatino daugybę naujų įmonių, įskaitant pirmąjį Sudano YC remiamą startuolį „Bloom“ (dabar „Elevate“).

Nesako „ne“ rizikuoti

Yahya, kuris taip pat yra rizikos įmonės Africa Renaissance Partners partneris, sako, kad nori užpildyti kapitalo spragas tokiose neišnaudotose rinkose kaip Tanzanija, Etiopija, Uganda ir ypač tose, kurios laikomos rizikingomis dėl konflikto, pavyzdžiui, Sudane ir Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR). ).

Kongo Demokratinė Respublika, ginkluoto konflikto nusiaubta šalis, ir toliau yra viena iš geriausių besivystančių startuolių rinkų.

„Jei jums reikia didelio masto rinkų, turite pažvelgti į tokias vietas kaip Sudanas, Centrinės Afrikos Respublika, KDR. Nors šiose vietose vyksta karas, šiuo metu vykdomas darbas perrašys naujosios ekonomikos pagrindą“, – sakė jis.

Yahya ir šeima, kaip ir daugelis sudaniečių, bėgo nuo karo, leidosi į 12 valandų kelionę iki Egipto sienos. Po šešių mėnesių ir iš Egipto jis nukreipė Savannah vėl pradėti veikti.
Vaizdo kreditai: Yousif Yahya

„Mes nelaukiame, kol kas nors sustos, kad galėtume toliau kurti tai, ko norime. Niekas neateis ir neatliks šio darbo už mus. … Daug žmonių kalba apie karą, badą ir visus šiuos bjaurius dalykus, apie kuriuos jie teisėtai turi kalbėti. Tačiau iš kitos pusės turime pradėti pokalbį apie tai, kaip atrodys kita diena. Kokių vertybių norime? Kokiai visuomenei turime vadovauti? Kokie verslai valdys šalį?

Sudano startuolių ekosistema vis dar tik pradeda formuotis, tačiau yra keletas žaidėjų, pavyzdžiui, 249Startups ir Impact Hub, kurie stengiasi ją puoselėti. Po to, kai 2017 m. buvo sušvelnintos kai kurios sankcijos, bendruomenė šiek tiek pagyvėjo, o Yahya išlieka optimistiška.

„Noriu lažintis, kad po karo Sudanas taps labai subrendusia rizikos kapitalo rinka, nes daugelis stambių šeimos įmonių buvo sunaikintos arba nukraujavo daug grynųjų“, – sakė jis. „Daugelis šių verslų ir daugelis juos įkūrusių patriarchų nebeturi ištvermės grįžti atgal. Naujoji karta norės ateiti ir steigs fondus bei konsultavimo įmones tuose sektoriuose, kuriais istoriškai buvo jų šeimos verslas.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės - Pranešimai spaudai