Kinijos elektroninės prekybos prekyvietė „Temu“ susiduria su griežtesnėmis ES taisyklėmis kaip „labai didelė internetinė platforma“


„Temu“, itin pigios el. prekybos prekyvietė, priklausanti Kinijos internetiniam mažmenininkui „Pinduoduo“, susidurs su griežčiausiomis Europos Sąjungos taisyklėmis po to, kai valdžios institucijos pagal Skaitmeninių paslaugų įstatymą (DSA) bendrovę paskyrė „labai didele internetine platforma“ (VLOP).

Ši žinia pasirodė praėjus maždaug dviem savaitėms po to, kai Europos vartotojų apsaugos grupės pateikė suderintus skundus prieš Temu dėl tariamų tariamų pažeidimų, susijusių su DSA, ir praėjus metams po to, kai Temu atidarė savo pirmąjį biurą regione. Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, „Temu“ vėliau aplenkė 75 mln. vartotojų ES, o tai gerokai viršija ES 45 mln.

Papildomas patikrinimas

DSA nustatytos taisyklės taikomos nuo vasario mėn., o 19 atskirų platformų iš pradžių buvo papildomai tikrinamos kaip VLOP arba labai didelė internetinė paieškos sistema (VLOSE), apimanti produktus, priklausančius Alibaba, Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta, „Microsoft“ ir „Snap“, be kita ko. Gruodžio mėn. dar trims pornografinėms svetainėms buvo suteiktas VLOP statusas prieš oficialią paraiškos pateikimo datą, o Temu Kinijos mažmeninės prekybos konkurentas Shein buvo pirmasis, kuris po taisyklių įsigaliojimo buvo paskirtas VLOP.

„Temu“ dabar yra 24-oji įmonė, kuriai taikomi papildomi įsipareigojimai pagal DSA, o tai reiškia, kad įmonei teks papildomai tikrinti, kaip naudoja algoritmus, dirbtinį intelektą, turinio reitingus, rekomendacijų įrankius ir panašiai, kartu įvertindama ir sušvelnindama bet kokią „sisteminę riziką“. kyla iš Temu paslaugų, įskaitant suklastotų, neteisėtų ar nesaugių produktų, išvardytų jos platformoje, problemą.

Gegužės viduryje BEUC – Europos vartotojų organizacija, atstovaujanti 45 vartotojų apsaugos grupėms visame bloke – pateikė oficialų skundą prieš Temu, prašydama įstatymų leidėjų priskirti platformą VLOP. Kartu daugiau nei tuzinas BEUC organizacijų narių pateikė skundus savo nacionalinėms vartotojų apsaugos institucijoms, apkaltindamos Temu pažeidus DSA.

Ir atrodo, kad Europos Komisija įsiklausė.

Nors papildomos taisyklės, taikomos VLOP įmonėms, kurios jau buvo paskirtos tokiomis įmonėmis, oficialiai įpareigoja rugpjūčio mėnesį, Temu turės iki rugsėjo pabaigos, nes nuo pranešimo momento – nuo ​​šiandien – taikomas keturių mėnesių lengvatinis laikotarpis. .

Nuo to laiko Temu turės bendradarbiauti su Komisija ir Airijos skaitmeninių paslaugų koordinatoriumi (Temu Europos būstinė yra Dubline), kad teiktų reguliarias rizikos vertinimo ataskaitas, vieną kartą pradžioje, o vėliau – kasmet.

TechCrunch susisiekė su Temu dėl komentarų ir atnaujins čia, jei gausime atsakymą.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės - Pranešimai spaudai