„New York Times“ tai padarė su generuojančiomis AI įmonėmis, naudojančiomis jo turinį
„The New York Times“. išsiuntė nutraukimo ir atsisakymo laišką, kuriame reikalaujama, kad Jeffo Bezoso palaikoma „Perplexity“ nebepasiektų ir nenaudotų jo turinio AI suvestinėse ir kituose išvestiniuose šaltiniuose. „The Wall Street Journal“ peržiūrėjo dokumentą.
Laiške teigiama, kad „Perplexity“ buvo „neteisėtai praturtintas“ naudojant leidėjo „raiškią, kruopščiai parašytą ir ištirtą bei redaguotą žurnalistiką be licencijos“, kuri, kaip teigiama, pažeidžia autorių teisių įstatymus.
Tai nėra pirmasis dokumentas, kuriame susiduriama su dirbtinio intelekto įmonėmis, – jis padavė į teismą OpenAI už turinio naudojimą be sutikimo mokyti ChatGPT. Kiti leidėjai taip pat apkaltino „Perplexity“ neetišku žiniatinklio laužymu.
Neseniai atliktas „Copyleaks“ tyrimas – įrankis, skirtas patikrinti, ar nėra plagijavimo ir dirbtinio intelekto sukurto turinio, – nustatyta, kad „Perplexity“ sugebėjo apibendrinti leidėjų mokamą turinį.
Neseniai „Perplexity“ pradėjo reklamos pajamų pasidalijimo schemą, siekdama grąžinti leidėjams šiek tiek pinigų.
„Perplexity“ generalinis direktorius Aravindas Srinivasas WSJ sakė, kad startuolis yra suinteresuotas dirbti su NYT ir pareiškė: „Mes nesame suinteresuoti čia būti kieno nors antagonistais“.