Pasivaikščiojimas po kriptovaliutų džiungles Korėjos blokų grandinės savaitėje
Blockchain technologija yra susijusi su decentralizavimu ir virtualizavimu. Taigi šiek tiek ironiška, kad žmonės mėgsta susitikti asmeniškai dideliuose „blockchain“ renginiuose. Toks atvejis buvo praėjusią savaitę Seule, kur Korėjos blokų grandinės savaitei susirinko rekordinis skaičius 17 000 žmonių ir 300 pranešėjų.
Kaip ir tradicinėse technologijų konferencijose, renginyje dalyvavo daug žymių šios srities vardų – tiek aukšto lygio (Vitalikas Buterinas, Richardas Tengas iš Binance ir Markas Karpelesas tarp jų), tiek ir neprofiliuoti (tyrėjai, profesoriai ir daugelis įkūrėjų). naujų startuolių).
Skirtingai nuo įprastų konfabų, jūs taip pat gavote ha profilį: beždžionės, pingvinai, antys ir lokiai taip pat buvo sąraše.
Niekas niekada neapkaltins kriptovaliutų pasaulio, kad jame trūksta linksmų pokštininkų. Tačiau nepaisant to, minioje išliko stipri nerimo srovė. Panašu, kad visuotinis įvaikinimas sustojo, o artėjant JAV rinkimams kyla didelis klaustukas, kaip reguliavimas atrodys ateityje.
Vaikščiojome po renginio sales ir pabendravome su daugybe dalyvių. Štai keletas mūsų įspūdžių:
Už protokolų ribų
Istoriškai mastelio keitimas buvo pagrindinė „blockchain“ problema, kuriai taikomi dideli mokesčiai ir lėtas operacijų greitis. Dabar naudojant antrojo sluoksnio blokų grandines (vadinamosios „2 sluoksnio blokų grandinės“) operacijos tapo greitesnės ir pigesnės, o tai reiškia, kad mastelio keitimas daugeliu atvejų nebėra problema. Populiariausios 2 sluoksnio blokų grandinės gali atlikti milijonus operacijų per dieną be jokių kliūčių.
Tačiau nepaisant to, naudojimas nebūtinai didėja, iš dalies todėl, kad liekame tam tikrame taikymo vakuume.
„Manau, kad lūkesčiai dėl tikrojo taikomųjų programų turinio gerokai išaugo“, – sakė Simonas Kimas, rizikos kapitalo įmonės „Hashed“, kuri daugiausia dėmesio skiria blokų grandinei ir kriptovaliutams, generalinis direktorius. Kalbėdamas su „TechCrunch“, Simonas pabrėžė, kad reikia praktiškesnių naudojimo atvejų.
Kai kurie to žvilgsniai pradeda ryškėti, ypač IP turinio stebėjimo pasaulyje. Praėjusį mėnesį „Story“ surinko 80 milijonų dolerių, kad sukurtų blokų grandinę, kuri padėtų IP savininkams efektyviau sekti savo turinio naudojimą. O „Sony Block Solutions Labs“, bendra „Sony“ ir „Startale Labs“ suformuota įmonė, pristatė savo naują viešąjį „blockchain“ tinklą „Soneium“, kuris žada palengvinti vartotojų teisių apsaugą ir sąžiningai pasidalyti pelną.
„Tai pirmieji pramonės bandymai sukurti į turinį orientuotą IP ekosistemą“, – sakė Simonas.
Kiti parodos dalyviai teigė ieškantys daugiau realaus pasaulio programų, kurias vartotojai galėtų suvokti.
„Pastaruosius šešerius metus kriptovaliutų pasaulyje kūrėme įvairią infrastruktūrą – kelius ir greitkelius. Dabar turime sutelkti dėmesį į dalykus, kuriuos žmonės mėgaujasi arba naudoja, pavyzdžiui, būtiniausių prekių, drabužių ir universalinių parduotuvių“, – teigia Steve’as Lee, Majamyje įsikūrusios kriptovaliutų investicinės įmonės, remiamos rizikos kapitalistų Marco Andreesseno, vienas iš įkūrėjų Steve’as Lee. , Chrisas Dixonas ir Tampa Bay Lightning savininkas Jeffas Vinikas.
Įmonė, kaip atsitinka, daugiausia dėmesio skiria vartotojų ir finansinių paslaugų programoms. „Žvelgiant iš vartotojų perspektyvos, mes ypač vertiname žaidimų IP, pramogų ir socialinių programų naudojimo atvejus“, – sakė jis.
Pirmąjį fondą „Neoclassic“ atidarė balandį, o įmonė siekia siekti daugiau investavimo galimybių šiuose sektoriuose. „Nors Vakarai ir toliau gali pirmauti infrastruktūros plėtros srityje, mes manome, kad Azija turi didesnį potencialą tokiems (web3 vartotojų naudojimo atvejams) nei Vakarai“, – sakė jis, paminėdamas didelę bitkoinų prekybos apimtį regione ir jos pasiekimus. tokiose srityse kaip žaidimai ir pramogos. Pasak jo, tokios šalys kaip Japonija ir Korėja „buvo lyderės, priimdamos naujas technologijas greičiau nei bet kuri kita pasaulio šalis“.
Senoji mokykla su kriptovaliuta?
Kai kurios kriptovaliutų įmonės vis dar ieško proveržio sėkmės, kitos bando įtikinti tradicines įmones, kad jos turėtų papildyti savo esamus produktus kriptovaliutų posūkiu.
Justinas Kimas, „Ava Labs“, „blockchain“ platformos, orientuotos į decentralizuotas programas („dApps“) ir įmonių blokų grandinės diegimą, Azijos vadovas pažymėjo, kad vis daugiau organizacijų pradeda kurti savo pasirinktines „blockchain“ ant „Avalanche“.
„Sąraše yra Kalifornijos DMV, Konami Digital Entertainment, Nexon MapleStory Universe, OtherWorld Solo Leveling animacija ir finansinės institucijos, tokios kaip JP Morgan ir Citi“, – sakė jis.
Naujų turto klasių žymėjimas taip pat yra naujausia tendencija, pridūrė Justinas. Pavyzdžiui, Niujorke įsikūrusi investicinė platforma Republic skiria lėšas filmų finansavimui paremti. IT konsultacijų įmonė „Questry“ ir Japonijos bankas „Mizuho Securities“ steigia fondą, skirtą animacinio turinio gamybai remti. Justinas pažymėjo, kad abu projektai yra pagrįsti „Avalanche“ platforma.
Stablecoins taip pat patenka į pagrindines finansų ir pranešimų siuntimo programas.
Vienas pastebimų pasiekimų buvo tai, kad PayPal pristatė stabilią monetą PYUSD ir kitas pranešimų siuntimo programas, tokias kaip Japanese Line ir Telegram, integruojančias kriptovaliutų pinigines. „Naver“, dalinis „Line“ savininkas, Korėjoje taip pat neseniai pristatė kriptovaliutų piniginę savo mokėjimo programoje. „Stablecoin“ prekybos veikla auga“, – sakė Simonas.
„Hashed“ bendradarbiauja su kitomis tradicinėmis kompanijomis, tokiomis kaip Korėjos pramogų kompanija HYBE, Japonijoje įsikūrusi žaidimų kompanija „Nexon“, finansų įstaigomis „KB Kookmin Bank“ Pietų Korėjoje ir „Siam Commercial Bank“ Tailande, sakė Simonas.
Kita sritis, kuri atkreipia dėmesį iš pramonės, nurodė jis, yra žaidimų erdvė. Simonas pridūrė, kad žaidimų pramonė yra vienas sparčiausiai augančių sektorių, ypač didėjant sandoriams internetu.
„Taigi yra turinio, o vėliau šiais metais iš rinkos pradės plūsti AAA žaidimai“, – sakė Simonas. Anksčiau blokų grandinės žaidimai su eksperimentiniais žetonais arba NFT nuosavybe buvo išleisti dar eksperimentinėje fazėje. „Dabar pasirodo gerai sukurti, aukštos kokybės žaidimai.
Yat Siu, Honkonge įsikūrusios žaidimų ir programinės įrangos įmonės „Animoca Brands“, kuri taip pat valdo „web3 VC“ įmonę, įkūrėjas ir vykdomasis pirmininkas, nesutiko, teigdamas, kad žaidimų projektai, kurie iš esmės buvo žetonų paleidimo platformos, iki šiol to nepadarė gerai.
„Žmonės nėra dabar jaudinamės dėl (žaidimų), bet manau, kad grįšime“, – sakė Siu.
Lygiai taip pat NFT šiuo metu nepatraukia žmonių dėmesio, tačiau stiprintuvai vis dar turi vilties.
„Ankstyvaisiais laikais, kai žmonės nematė interneto kaip įdomaus ar tikro, jie tiesiog kūrė jį, o galiausiai jis tiesiog išaugo, tiesa? Beveik taip matau ir (NFT) erdvę“, – pridūrė Siu.
Dideli rėmėjai ir didesnės regioninės pajėgos
2023 m. mažesnes ir vidutines pajamas gaunančios šalys skatino kriptovaliutų įsisavinimą; šiais metais įvaikinimas pasiskirsto tolygiau tarp turtingesnių ir skurdesnių šalių, sakė Diederik van Wersch, ASEAN ir Honkongo regiono direktorius iš blockchain duomenų platformos Chainalysis.
„Pagrindinį kriptovaliutų pritaikymą galėjo lemti Bitcoin ETF paleidimas, dėl kurio padidėjo bendra Bitcoin veiklos vertė visuose regionuose“, – „TechCrunch“ sakė van Werschas.
Laikydamosi to, institucijos palengvina kriptovaliutų įvedimą tokiose šalyse kaip Singapūras ir Indonezija, sakė jis. JAV laikėsi panašaus modelio. Kai JAV pristatė Bitcoin ETF, Siu pasakė, kad tai buvo žingsnis pokyčiu rinkai.
„Žetonai, turintys institucinį pagrindą, paprastai veikia geriau. Taip viskas klostosi kriptovaliutų judėjimui į priekį“, – sakė Siu.
„Singapūras matome, kad daugėja kriptovaliutų prekybininkų paslaugų, o Indonezijoje kriptovaliutos naudojamos kaip prekybos priemonė ir tapo viena greičiausiai augančių kriptovaliutų rinkų regione su aukščiausia per metus. – metų augimas beveik 200 %“, – sakė van Werschas.
Tai dar ne visos geros naujienos: kai daugiau žmonių tai priims, greičiausiai bus daugiau nusikalstamumo, pridūrė jis. „Augant įvaikinimo augimui, augs ir nusikalstamumas. Ir šiandien kriptovaliuta apima visų rūšių nusikaltimus, įskaitant sukčiavimą ir narkotines medžiagas.
„Bullish“ dėl „Telegram“ ateities (nepaisant Durovo arešto)
„Telegram“ įkūrėjo Pavelo Durovo areštas Prancūzijoje praėjusį mėnesį neabejotinai sukėlė su „Telegram“ susieto „Toncoin“ pokrėtį, kuris po šios naujienos atpigo. Tačiau KBW pasirodžius vos po savaitės, nuotaika buvo pakili.
Rushi Manche, vienas iš „Movement Labs“ įkūrėjų, „TechCrunch“ sakė, kad „Telegram“ tapo naudinga komunikacijos priemone daugeliui kriptovaliutų bendruomenės atstovų ir greičiausiai tai nepasikeis per trumpą laiką.
„Tai, kas atsitiko Pavelui Durovui ir tai, kas vyksta su Telegram ir TON, yra įrodymas, kad decentralizacija veikia gana gerai. Nepaisant to, kad Pavelas buvo suimtas, viskas vis tiek veikė“, – „TechCrunch“ pasakojo Siu. „Sakyčiau, tai yra grynas teigiamas ir, mano nuomone, parodo decentralizacijos atsparumą ir stiprumą bei naudą, kai ką nors paleidžiama blokų grandinėje. Taigi aš ilgai žiūriu į TON ir Telegram.
Animoca Brands yra investuotojas į TON, blokų grandinę, kuri yra giliai integruota į pranešimų siuntimo programą.
Simonas pripažino vieną incidento ištrauką: jis pabrėžė, kaip reikia sukurti naujus reglamentus, kad šios virtualios erdvės būtų valdomos savarankiškai, nes skaitmeniniame pasaulyje nėra fizinių sienų, o valstybės negali kontroliuoti, kas yra internete.
Reguliavimas išlieka pagrindine kliūtimi
Reguliavimas vėl ir vėl iškildavo kaip didžiausias rūpestis žmonėms, su kuriais kalbėjomės KBW, ir ne tik tiems, kurie dirba Azijos kriptovaliutų srityje, bet ir iš kitų regionų.
„Dar prieš kelerius metus daugelis „blockchain“ kūrėjų buvo įkūrę savo būstinę Singapūre“, – sakė Simonas. „Pastaruoju metu JAE tapo pramonei palankiausia šalimi, kuri šalyje pateikia aiškias taisykles ir gaires.
Taisyklės – ypač aiškus lengvo reguliavimo nustatymas – susiformavo ten, kur klestėjo plėtra.
„Pagrindinis susirūpinimas, kurį girdime, yra reguliavimo aiškumo poreikis įvairiose Azijos jurisdikcijose“, – sakė Manche iš „Movement Labs“. „Tačiau tai skatina nuoseklesnę, naujovėms palankią politiką. Reguliavimo aiškumas turėtų pagerėti visame pasaulyje, o tai gali paspartinti institucinį priėmimą. Taip pat numatome sutelkti dėmesį į tvarius blokų grandinės sprendimus ir novatorišką žetonų ekonomiką.
Tačiau daug kas buvo padalyta. Japonija tapo pirmuoju žingsniu šioje erdvėje, o Singapūras taip pat pradėjo anksti, kai buvo sukurtas lengvas režimas, skirtas kovai su pinigų plovimu (AML) ir kova su terorizmo finansavimu (CFT), teigia Chengyi Ong, politikos vadovas Chengyi Ong. APAC regione Chainalysis. Tada Honkongas ir Indija pasekė pavyzdžiu ir sukūrė savo reguliavimo sistemą. „Ir taip mes susidarėme reguliavimo kratinys“, – sakė ji.
Lapkritį vyksiantys JAV rinkimai gali būti momentas, kai kai kas pagaliau išsispręs šioje šalyje. „Priklausomai nuo to, kas laimės, ši pramonė įsibėgės greičiau. Bet aš manau, kad kriptovaliutos Amerikoje augs nepaisant to“, – sakė Siu. „Beje, tai nėra pritarimas“.