Kanada mini 80-ąsias D-Day su aguonų raišteliu metines, „Vimpelis prieš Nyderlandus“ – „SportsLogos.Net“ naujienos
80-ąsias D-Day metines Kanados nacionalinė vyrų futbolo komanda pažymėjo šią progą keliais ypatingais akcentais.
Ketvirtadienį, birželio 6 d., Roterdamo Feijenoord stadione Kanada susitiko su Nyderlandais per tarptautines draugiškas rungtynes – sukanka 80 metų nuo tos dienos, kai Kanados kariai buvo sąjungininkų pajėgų, kurios Antrojo pasaulinio karo metu šturmavo Normandijos paplūdimius, dalis, o tai galiausiai paskatino Prancūzijos, Belgijos ir Nyderlandų išvadavimas iš Vokietijos valdžios.
Šios progos proga kiekvienas Kanados žaidėjas nešiojo specialią juodą raištį su raudonų aguonų dizainu. Aguona yra Kanados karinio personalo, žuvusio atliekant savo pareigas, atminimo simbolis, įkvėptas eilėraščio „Flandrijos laukuose“, kurį parašė Kanados plk. Johnas McCrae'as Pirmajame pasauliniame kare.
Komandos tradiciškai keičia tarptautinių rungtynių vimpelius, ant kurių puikuojasi dalyvaujančių šalių pavadinimai, rungtynių data ir vieta. Ketvirtadienį Kanados Nyderlandų komandai padovanotos nuotraukos fone taip pat buvo toninės aguonos.
Abi šalys dėvėjo savo išvykos rinkinius ketvirtadienio rungtynėms: Kanada baltai su raudonomis juostelėmis, o olandai – tamsiai mėlyna su oranžine ir karališka mėlyna akcentais.
1944 m. birželio 6 d. 14 000 kanadiečių buvo tarp 150 000 sąjungininkų karių, kurie įsiveržė į Normandijos (Prancūzija) paplūdimius. Nepaisant sunkių kulkosvaidžių šūvių ir kitų kliūčių, ši operacija buvo sėkminga ir padėjo pagrindus sąjungininkų pergalei Europoje.
1944 m. Antverpenas, Belgija. 1945 m. balandį Kanados kariuomenė pajudėjo į šiaurę, išlaisvindama didesnę šalies dalį ir užbaigdama daugiau nei penkerius metus trukusią vokiečių okupaciją, dėl kurios buvo nutraukta medicininė pagalba ir maistas.
Įvertindama Kanados karių pastangas, Nyderlandų kronprincesė Juliana 1945 m. Kanadai padovanojo 100 000 tulpių. Ši dovana paskatino Kanados tulpių festivalį, kuris kiekvieną gegužę rengiamas Komisaro parke Otavoje. Šiandien Nyderlandų vyriausybė ir toliau kasmet siunčia tulpes į Kanadą.
Daugiau informacijos apie Kanados vaidmenį išlaisvinant Nyderlandus rasite adresu Kanados karo muziejaus svetainėje.