Ar galite sukurti startuolį nepaaukodami savo psichinės sveikatos? Bonobos įkūrėjas Andy Dunn taip mano

Ar galite sukurti startuolį nepaaukodami savo psichinės sveikatos? Bonobos įkūrėjas


„Bonobos“ įkūrėjas Andy Dunn grįžta į statybininko vietą ir dirba asmeninėje socialinės žiniasklaidos platformoje „Pie“. Tačiau didžiausios pamokos, kurias jis išmoko iš 310 milijonų dolerių vertės Bonoboso pasitraukimo, nėra tiek susijusios su verslumu, kiek su sveiko proto išlikimu.

Kai Dunnas mokėsi koledže, jam buvo diagnozuotas bipolinis sutrikimas, tačiau jis nebuvo tinkamai gydomas iki 2016 m., kai antrą kartą buvo paguldytas į ligoninę dėl manijos epizodo.

„Manijos būsena yra tiesiog nelaimė – tai tarsi buvimas psichozėje, žinote, mesijiniai kliedesiai. … Tokioje būsenoje nieko nepasieksite“, – sakė Dunn scenoje „TechCrunch Disrupt 2024“. Šis incidentas buvo pakankamai pažadinimo skambutis, kad praėjus 16 metų nuo pradinės diagnozės, jis pagaliau rimtai įvertino savo būklę ir pradėjo gydytis bei vartoti vaistus. ir stebėti jo miegą.

Dunn parašė knygą „Burn Rate: Launching a Startup and Losing My Mind“, kurioje dokumentuojami lygiagrečiai vykstantys Bonoboso kūrimo procesai ir sugalvota, kaip susitaikyti su savo bipoliniu sutrikimu ir jį valdyti. Tačiau šios knygos pamokos tinka ir verslininkams, kuriems diagnozuota Dunn.

„Mes visi turime psichinę sveikatą, tiesa? Nereikia diagnozės kentėti ar kovoti“, – sakė jis.

Vis dėlto verslininkai yra linkę pranešti apie didesnį psichikos sveikatos problemų dažnį per visą savo gyvenimą nei vidutinis žmogus.

„Tikrai yra ryšys tarp neurodivergencijos ir kūrybiškumo”, – sakė jis. „Nežinau, ar verslumas traukia žmones, kurie yra neurodivergentiški, ar daro juos labiau neurodivergentiškus, bet tikrai yra kažkoks doras ir kartais nedoras ciklas.

Ši psichinės ligos ir verslumo sąveika dar labiau pastebima Dunnui, kuris sako, kad hipomanijos būsena – aukštas bipolinio sutrikimo lygis, o ne slegiantys depresijos periodai – gali būti palanki pradėti verslą.

„Čia pateikiami DSM kriterijai (hipomanijai): greita kalba, padidėję mintys, didingumas, sumažėjęs miego poreikis, gebėjimas būti kūrybiškesniam… daugiau ar mažiau svarbiausios geros dienos verslininko savybės“, – sakė jis. „Galėjau iš to pasinaudoti, bet kaina, kurią sumokėjau, galiausiai buvo per didelė. Nuo dviejų iki trijų mėnesių per metus mane slėgė mintys apie savižudybę, o galiausiai vėl siautė manija ir psichozė, o tai buvo katastrofiška.

Tačiau net ir būdamas stebėtinai produktyvios hipomaniškos būsenos Dunnas nemano, kad buvo geriausias viršininkas ar kolega. Jis sakė, kad vienas iš hipomanijos šalutinių poveikių tampa irzlus, kai žmonės su jumis nesutinka, o tai yra būtina norint vadovauti bendradarbiaujančiai įmonei. Dabar, paleisdamas pyragą, Dunn palankiai vertina šias diskusijas.

„Kai nesutariame, eikime, nesutarkime dar labiau, nes iš to galėsime priimti geresnį sprendimą“, – sakė jis.

Nors diskusijos apie psichikos sveikatą tapo labiau paplitusios, įkūrėjai vis dar nerimauja dėl stigmos atskleidžiant diagnozę kolegoms ir investuotojams. Dunn yra „Founder Mental Health Pledge“ patarėjas, kuris prašo investuotojų pasisakyti už steigėjų, į kuriuos jie investuoja, psichinę sveikatą. Tačiau jis nėra naivus, kad stigma vis dar egzistuoja – kai steigėjai klausia jo patarimo, kada atskleisti psichinę būklę. susirūpinęs investuotojų sveikata, jis sako palaukti šešias savaites, kol sandoris bus baigtas.

„Bonobose surinkome 125 mln. USD – ar duotumėte 125 mln. Dunn pasakė. „Bet taip pat neturėtumėte daryti to, ką padariau aš, ir to slėpti, nes tada, kai ištinka krizė, tai būna staigmena.

Atrodo, kad Dunno aptarimas apie jo patirtį, susijusią su bipoliniu sutrikimu, nepakenkė jo gebėjimui rinkti lėšas – pyragas ką tik surinko 11,5 mln. terapija ir vaistai padėjo jam gyventi stabilų gyvenimą.

„Dvipolį aš traktuoju kaip savo olimpinį režimą. Simone Biles – tai, kaip naršyti ir laimėti auksą“, – sakė jis. „Man aukso medalis yra mirti nuo kažko kito, tiesa? Nes siaubingas dalykas, susijęs su bipoliniu ryšiu, yra savižudybių skaičius.

Dabar kitas Dunno išbandymas yra atlikti darbą, kurio reikia, kad pyragas būtų sėkmingas neprarandant savo stabilumo.

„Štai iššūkis“, – pasakė Dunn. „Mes norime turėti gerą psichinę sveikatą ir norime, kad mūsų komandose būtų psichikos sveikatos pusiausvyra, tačiau 40 valandų darbo savaitė jos nesumažina. Negalite pakeisti pasaulio, kai daug žmonių dirba 40 valandų per savaitę.

Vienas iš būdų, kaip Dunn sugebėjo pereiti prie šios tikslios linijos, yra atviras su kandidatais į darbą, apie tai, ką jis apims, ir kaip jis juos parems įmonės privalumais.

„Turiu naują pamoką, kurią duodu įdarbindamas, tai yra, tai yra 50–60 valandų per savaitę darbas, o mainais gausite du nuostabius dalykus. Pirma, jūs išmoksite daugiau, augsite ir tobulėsite. Antra, jūs turite nuosavą kapitalą“, – sakė jis.

Kaip ir bet kuris startuolių lyderis, Dunnas nori, kad jo komanda sunkiai dirbtų, tačiau jis tiki, kad yra būdas tai padaryti be neigiamų rezultatų. Apibūdindamas savo laiką Bonobose „Burn Rate“, Dunn rašo: „Priėjau prie klasikinės klaidingos nesubrendusio startuolio įkūrėjo išvados: jei verslas neveikia, vadinasi, mes neturime pakankamai sunkiai dirbti.

Negalima paneigti, kad įkūrėjai turi sunkiai dirbti, tačiau rūpinimasis savimi yra šio sunkaus darbo dalis.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -